Czy internet, którego materią są uporządkowane zwoje kabli, musi być emocjonalny?!?!?! 9. odcinek podkastu ODBIORNIK poświęcony jest emocjom w sieci. Rozmawiamy o krzyczących internetowych nagłówkach, hiperemocjonalności dziecięcych zabawek i detoksie od sieci.
W pierwszej części odwiedzamy wystawę „Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Intymność jako tekst” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Prezentowana jest na niej współczesna poezja, materializująca się w sztukach wizualnych, często w formie prac wideo. Artyści przyglądają się zwrotowi ku emocjom w kulturze, niejednokrotnie koncentrując się na swoim osobistym doświadczeniu.
We fragmencie wywiadu dla dwutygodnik.com rysowniczka Agata Nowicka opowiada o komiksie erotycznym „Istota”, nad którym pracuje z Aleksandrą Hirszfeld. Mówi też o zmieniającym się, m.in. dzięki serialowi „Dziewczyny”, obrazie kobiety w kulturze. Całą rozmowę można przeczytać w tekście „Zawsze lubiłam rysować gołe baby”.
W dziale „Kącik matki i dziecka” relacjonujemy wrażenia ze spektaklu/instalacji performatywnej MaMoMi w Nowym Teatrze. Zastanawiamy się też nad tym, jak „interaktywne” zabawki warunkują dzieci do zostania hiperemocjonalnymi odbiorcami sieci.
Na koniec Agnieszka opowiada o swoim doświadczeniu podróżowania bez internetu i ucieczce od stanu permanentnej nerwicy, jaki narzuca sieć.
Wykorzystałyśmy muzykę z portalu www.bensound.com oraz ze spektaklu Mamomi autorstwa Joanny Halszki Sokołowskiej. Dodatkowe dźwięki publiczności: Corsica S i mrmayo.
Podkast na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa (3.0) z wyłączeniem fragmentu muzyki ze spektaklu MaMoMi. Pozostałą część audycji można kopiować i rozpowszechniać w dowolnym miejscu i na wybrany przez siebie sposób oraz remiksować i używać w ramach własnych utworów, także komercyjnych, o ile podasz autorki i tytuł oryginału, z wyjątkiem muzyki, którą można wykorzystywać jedynie w celach niekomercyjnych.
Numer naszej poczty głosowej to: 723 510 064. Czekamy na wasze głosy. Usłyszcie się w kolejnym odcinku!
Jesteśmy też na Twitterze.